برخی‌قلم‌ها برای خارج‌کردن دشمن‌شناسی از ذهن جامعه تلاش فراوانی کردند/ سفر رئیس‌

 آگاهی از مسائل روز و واقعیات جامعه وظیفه ائمه جمعه است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، آگاهی از مسائل روز و واقعیت جامعه و هوشیاری را از دیگر وظایف ائمه جمعه برشمردند و تأکید کردند: در طول سی سال گذشته، لغزش‌ها، خطاها، انحراف‌ها و از مسیر خارج شدن برخی افراد به دلیل بی‌اطلاعی از واقعیت‌ها بوده است.

ایشان توجه به طراحی و توطئه دشمن را از جمله وظایف مهم ائمه جمعه دانستند و افزودند: در سال‌های اخیر برخی قلم‌ها، تلاش فراوانی کردند تا موضوع دشمن شناسی را از ذهن جامعه و مردم خارج کنند و حتی در برخی موارد مغالطه می‌کردند که نظام برای فرار از مسئولیت برخی مشکلات داخلی، دائماً موضوع دشمن خارجی را طرح می‌کند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: این حرف از اساس نادرست است زیرا کسی نمی‌تواند منکر کوتاهی‌ها، غفلت‌ها و سهل‌انگاری‌های مسئولان در بروز برخی مشکلات در سی سال گذشته باشد اما این موضوع نباید به معنای نادیده گرفتن دشمن باشد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه همواره باید مراقب کید و طراحی دشمن بود، افزودند: چرا عده‌ای اصرار داشته و دارند که حضور دست توطئه‌گر خبیث و فعال دشمن را در حوادث گوناگون کشور نادیده بگیرند.

ایشان تأکید کردند: باید همواره نسبت به تحرک دشمن هوشیار بود و شیوه مقابله با آن را دانست.

رهبر انقلاب اسلامی سپس با طرح این سؤال که امروز مهمترین نقطه‌ای که دشمن بر آن متمرکز شده، کدام است؟ افزودند: جوانان که اکثریت جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند اصلی ترین هدف دشمن هستند، زیرا جوان موتور پیش برنده کشور است.

ایشان با اشاره به برنامه‌ریزی دشمن از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی برای ضربه‌زدن به این سرمایه گرانبها، خاطرنشان کردند: باید جوانان را از آسیب خطرهای دشمن حفظ کرد که یکی از راه‌های آن، ارتباط مستمر و هدایتگر ائمه جمعه با جوانان است

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: باید با جوانان رفیق بود و حرف و سخن آنان‌ را شنید و راه را برای حضور آنان در عرصه‌های مختلف باز کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اهمیت نقش جوانان، ائمه جمعه را به شنیدن و برطرف کردن شبهات دینی، اجتماعی و سیاسی جوانان توصیه کردند.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ضمن تشریح اهداف برگزاری بیست و یکمین گردهمایی ائمه جمعه، به برگزاری نماز جمعه در 643 شهر اشاره کرد و گفت: در طول یکسال گذشته برنامه های مختلفی برای افزایش آگاهی و بصیرت مردم، آرامش بخشی جامعه، همکاری ائمه جمعه با آموزش و پرورش و ارتباط بیشتر آنان با نسل جوان اجرا شده است.

در پایان این دیدار نماز ظهر و عصر به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اقامه شد.

/ 1 نظر / 11 بازدید
مرغ پخته

سلام.خوبی؟سر نمیزنی؟ مطلب جدید گذاشتم: ارسال پیامک بدون اینکه شمارتون بیفته روی گوشی طرف تشریف بیارین نظر یادتون نره