پرواز ملکوت
 
یاد یاران سفر کرده بخیر

اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا

"سلیم سیف‌اله خان "، از رهبران ارشد حزب مسلم‌لیگ و رئیس کمیته دائمی مجلس سنا در امور خارجی و نماینده مجلس سنا از کشمیر و گیلگیت - بلتستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد افزود: دولت پاکستان به خوبی این مسئله را پیش از آمریکا اعلام نکرد و اکنون همه پاکستانی‌ها بدین خاطر احساس شرمندگی می‌کنند.

وی با اشاره به سرتعظیم فرود نیاوردن دکتر صدیقی در برابر دولت آمریکا، شجاعت وی را مورد ستایش قرار داد، به زعم وی دکتر صدیقی فقط به خاطر مسلمان بودن خود مجازات می‌شود.

سیف‌اله خان در ادامه اظهارداشت: ملت پاکستان به‌ خاطر این تصمیم دادگاه آمریکایی ناراحت و خشمگین شده‌اند.

وی در پاسخ به سؤالی درباره بازگشت پرویز مشرف رئیس جمهور سابق پاکستان به عرصه سیاسی تصریح کرد: وی ابتدا باید پاسخگوی اتهامات خود باشد و سپس حزب در مورد وی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

این سناتور پاکستانی در پایان خواستار آن شد تا رهبران سیاسی از ورود به اتاق پذیرایی سیاست خودداری کرده و از کیفیت‌های رهبری خود جهت کسب بهترین منافع برای پاکستان استفاده کنند.


نوشته شده در تاريخ ۱۳۸٩/٧/۱۱ توسط عروج

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور، با تبیین جایگاه بسیار مهم و تأثیرگذار نماز جمعه در ابعاد مختلف فردی، اجتماعی، سیاسی، دینی و بین‌المللی تأکید کردند: مهمترین وظایف ائمه جمعه، توجه بیش از پیش به این جایگاه والا، آگاهی از واقعیت‌های روز جامعه، غافل نشدن از طراحی‌های دشمن، ارتباط نزدیک و صمیمی با جوانان و استفاده از ابتکار و توانایی‌های آنان است.

رهبر انقلاب اسلامی در بیان جایگاه والای نماز جمعه، به ویژگی‌های منحصر به فرد نماز جمعه از جمله تکرار هفتگی آن اشاره کردند و افزودند: نماز جمعه همچون نشانه‌های راهنما است که هر جمعه در مقابل دیدگان آحاد مردم قرار می‌گیرد و به آنان مسیر صحیح حرکت را نشان می‌دهد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای شرایط فقهی اقامه نماز جمعه، جایگزینی خطبه‌های نماز جمعه به جای دو رکعت نماز، نحوه بیان خطبه‌ها به وسیله امام جمعه و مضمون خطبه‌ها را از جمله ویژگی‌های نماز جمعه و جایگاه بسیار برجسته آن برشمردند و خاطرنشان کردند: در چنین جایگاهی، قطعاً ‌حرکات، سخنان، اشارات و حتی سکوت امام جمعه می‌تواند الهام بخش باشد، بنابراین از جمله وظایف مهم ائمه جمعه، حفاظت از این جایگاه و مراقبت مضاعف از خود است.

رهبر انقلاب اسلامی، ذکر کثیر را از دیگر ویژگی‌های نماز جمعه دانستند و افزودند: برکات نماز جمعه منحصر در امام جمعه و نمازگزاران نیست بلکه این تفضلات الهی در طول هفته، در میان جامعه و مردم سرریز می‌شود که این، همان ذکر کثیر نماز جمعه است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین آثار ذکر کثیر در جامعه، یکی از نتایج آن را استحکام ایمان و نهراسیدن از دشمنان برشمردند و تأکید کردند: کسانی که از برکات ذکر کثیر بهره‌مند می‌شوند، هیاهوها و تهدیدهای دشمنان، برای آنان ترس آفرین و غیرمنتظره نخواهد بود، زیرا ظالمان و مستکبران که براساس رویه زیاده‌طلبی خود همواره به دنبال در انحصار گرفتن و بلعیدن همه امکانات و ذخایر مادی کشورها هستند، فریاد عدالت‌طلبی و آزادی انسان‌ها و دفاع از مظلوم را هیچگاه برنمی‌تابند.

ایشان افزودند: مستکبران و زیاده‌طلبان دنیا برخلاف شعارهایشان، تمام قدرت و ثروت را برای عده‌ای معدود و اطرافیان خود می‌خواهند که نمونه بارز آن مقایسه وضعیت زندگی مردم عادی با حاکمان، در آمریکا است.

*سفر رئیس‌جمهور به سازمان ملل پر مغز بود

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به برخی آمارهای تکان دهنده از وضعیت زندگی مردم آمریکا، خاطرنشان کردند: البته رئیس جمهور محترم بخشی از این حقایق و آمارها را در سفر پرمغز و پرکار خود به سازمان ملل متحد بیان کردند و وجود چندین میلیون کارتن خواب و ده‌ها میلیون انسان در زیر خط فقر‌بخشی از حقایق تلخ جامعه آمریکا است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: در مقابل چنین تفکر زیاده‌طلب‌خواهانه‌ای که به دنبال سلطه بر همه دنیاست، یک ملت با همه وجود ایستاده است و زیر بار حرف زور نمی‌رود و در حمایت از ملت‌های مسلمان و مظلوم به ویژه مردم فلسطین نیز صریحاً اعلام نظر می‌کند.

ایشان افزودند: خشم، تهدید، و دندان گرگ نشان دادن سلطه‌طلبان در مقابل چنین ملتی، غیرمنتظره و غیرطبیعی نیست اما در مقابل این تهدیدها یا باید تسلیم شد یا اینکه با استحکام ایمان و ارتباط با خداوند، در مقابل زیاده خواهان ایستاد.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: مقاومت و ایستادگی خواسته اسلام و قرآن است و این ایستادگی از خصوصیات ذکر کثیر نماز جمعه است و اگر این ذکر کثیر، همه ابعاد درونی، اجتماعی، سیاسی و بین‌المللی را دربر بگیرد، قطعاً جامعه مقاوم و استوار خواهد بود.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۳۸٩/٧/٧ توسط عروج

لوگوی دوستان
لینک دوستان
تمامی حقوق این وبلاگ برای پرواز ملکوت محفوظ و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.